Tým PAMÁTKY+

Těžíme ze zkušeností

Jsme sehraný tým nadšených profesionálů, které baví památky, muzea a galerie. A víme, jak to udělat, aby bavily všechny. Umíme dělat zámecké i muzejní expozice, edukační programy, filmy, přednášky, školení a workshopy pro všechny generace.

Alena Novotná

Alena Novotná

se celý profesní život pohybovala ve státní správě. Nyní má na starost chod zapsaného ústavu a cca 25 nadšených akademiků. Ve volném čase se věnuje vysokohorské turistice.

Martina Indrová

Martina Indrová

se celý život věnuje památkám a teď své zkušenosti předává studentům na univerzitách v Praze a v Ostravě. Vedla mnohé úspěšné vědecké granty. Je nenapravitelnou optimistkou.

Jakub Jareš

Jakub Jareš

je historik a kurátor, o muzeích učí na Univerzitě Karlově. Je autorem řady výstav a knihy o soudobých dějinách. Baví ho fandit Dynamu a Motoru, protože původem je Jihočech.

Květa Jordánová

Květa Jordánová

je památkářka a pedagožka. Věnuje se ochraně průmyslového dědictví a jeho interpretaci a zpřístupnění všem věkovým kategoriím. Ráda popíjí kávu ve stínu industriálu.

Vendula Hnojská

Vendula Hnojská

je historička a spisovatelka. Prostřednictvím svých přednášek a knih o historii a molinologii popularizuje vědu. Volný čas věnuje rodině a svým psům.

Kateřina Dryáková

Kateřina Dryáková

přednášela kulturní historii na střední i vysoké škole, podílela se na několika výstavách. V NPÚ se věnovala interpretaci kulturního dědictví. Její láskou je sportovní parašutismus.

Hana Havlůjová

Hana Havlůjová

je historička a didaktička dějepisu, na Univerzitě Karlově spoluzakládala obor Edukace a interpretace v oblasti kulturního dědictví. Má ráda jaro.

Nikola Kassl

Nikola Kassl

je sociální a kulturní antropoložka. Zajímá se zejména o problematiku vzdělávání, kolektivní identity, komunit a dobrovolnictví. Ve volném čase se věnuje ekologickému zemědělství a spolupodílí se na realizaci hudebních happeningů.